2021 Honda CBR 1000 RR-R Fireblade SP Motosiklet İncelemesi

Honda Cbr1000 rr-r fireblade Sp tamamen yeniden tasarlanmış bir cbr 1000rr motosiklettir. İlk bakışta Hrc logosu ve sonuna eklenen Sp logosu bu değişimi yansıtan belgeler gibi. Size bir moto gp motosiklet hissi yaratacak ve kullanırken sizi yarış pistinde olduğunuzu hissettirecek.

Son yıllarda, Cbr modellerinin eskisi kadar sert olmamasından şikayet eden kullanıcılara bir cevap olarak tasarlanmış bir motosiklet diyebiliriz.

Honda üreticileri yeni hava soğutma sistemi ve azaltılmış sürtünme ile rr modellerine nazaran daha güçlü, daha kompakt olduğunu ifade ediyor.

Yeni valf sistemi ve eksantrik milindeki Dlc kaplama ile yüksek devirlerde motor dayanıklılığını arttırmış. Gaz kelebeğindede 52mm çap yükseltilmesi motorun performansında yükselme sağlamıştır.

 Yeni tasarımdaki anahtarsız ateşlemenin eklenmesi, kaportanın burnundaki açık hava girişinden hava kutusuna daha doğrudan bir yol oluşturmasına ve hava akışını daha da iyileştirmiştir.

Ohlins firmasının ürettiği süspansiyon nesne tabanlı ayarlama özelliğiyle birden fazla ayarlama yeteneğine sahip. Brembo marka fren diskleri eskisine nazaran 5mm daha kalın.

 

honda-fireblade
honda-fireblade

Arka aydınlatmada led sisteme geçen yeni kasa fireblade’de plaka kolayca istenilirse sökülebilmektedir.

Bosch elektronik paketi ile 5 ayrı güç modu sunulmaktadır. 3 motor freni özelliği, otomatik kayma kontrolü, 9 seviyeli tork modülü ve 3 seviyeli tekerlek modülü yeni kasaya eklenmiştir.

Tamamen Gp yarış motorlarından esinlenerek yeniden tasarlanan Fireblade 2021 motor, piyasadaki en az sürtünmeye sahip olduğunu iddia ediyor.

2021 Honda CBR1000RR-R Fireblade SP
2021 Honda CBR1000RR-R Fireblade SP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir