2021 BMW R 18 İncelemesi

Eski kasa R18 motosikletin tarzına sahip büyük Boxer motorlu yeni kasa Bmw R18 2021 yılında piyasada olacak. Klasik motorlarda görmeyi istediğimiz gibi Bmw yeni kasa r18 de şimdiye kadar ürettiği en büyük motoru kullanmış. 1.802 cc hacmindeki motor 4 subaplı, 96 beygir gücüne sahip. 3 bin devirde 116 lb-ft tork üretiyor.

Yeni kasa r18 de 6 ileri şanzıman bulunuyor. Asc ( denge kontrölü ), Msr ( motor sürükleme torku kontrolü ) ne sahip R18 de 3 tip sürüş modu bulunmakta.

  1. Sportif
  2. Normal Sürüş
  3. Yağmurlu Hava Sürüşü

Klasik R18 e çok benzeyen yeni kasada yine klasik motorlarda olduğu gibi arka şaside çift halka sistemini kullanmış. Aktarım şaftı sağda bulunan R18 bmw motosiklet, ikisi önde olmak üzere 3 disk fren sistemi mevcuttur.

Klasik tarzı yansıtan jantları önde 19 inç arkada ise 16 inç ebatında. Aydınlatma sisteminde led teknolojiyi kullanan r18’de ekstradan adaptif far ( eğim açısına duyarlı far sistemi ) takılabilir. Anahtarsız çalıştırma is bu kasada standart donanım içinde bulunuyor.

Krom malzemeye öncelik verilmiş olan motorda, beyaz şeritler ve r18 imzası tasarımda ilk kez kullanılacak.

Çift taraflı salıncağın altında sağ taraftaki tahrik mili de krom kaplamadır.

Ayrıntılara çok önem verilen motorun göstergesinde vites ekranı bulunmakta ve gösterge panelinde motorun üretildiği yer olan Berlin-Built ibaresi yazmaktadır.

Yeni Kasa Bmw R18 Motor Özellikleri :

  • 1.802 cc
  • 4,750 devirde 91 beygir
  • 3bin devirde 116 lbs-ft tork
  • Led aydınlatma farlar
  • Black edition tarz krom kaplama
  • 27.2″ sele yüksekliği
  • Kişileştirilebilir Aksesuar ve renk seçenekleri

Yeni Kasa Bmw R18 Fiyatı :

Yurtdışında 17bin dolardan başlayan fiyatı, ülkemizdegümrük vergileri ve kur farkıyla 300 bin tl den fazla bir fiyattan satışa sunulmaktadır.

Yeni Kasa Bmw R18 Fotoğrafları :

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir