MV Agusta Superveloce 110 Alpine Özel Üretim Motosiklet

İtalya’nın en sıradışı motosiklet markası olan Mv Agusta 2021 yılına ünlü Fransız otomobil markası Alpine ile ortak bir motosiklet tasarladı. MV Agusta Superveloce 110 adı verilen motosiklet sınırlı sayıda üretim yapılacak. MV Agusta Superveloce sadece 110 adet üretim yapılacak bu durumda motora ayrı bir değer ve eşi benzersizlik katıyor.

Agusta motosiklet markasının geçmişi 1945 li yıllara kadar uzanmakta. Agusta firması 2017 den beri Rus ve ingiliz ortak şirketi Black Ocean Group şirketiyle ortak çalışmalar yapmakta.

Her iki marka köklerinden gelen yarışçı ruhuyla özel az sayıda üretimler yapmaktadır. Tasarladıkları Superveloce modelinde bu rekabetçi ruhu yansıtıyorlar.

 

Üç silindirli motora sahipolan agusta, 13.000 devirde 147 beygir güç üretmekte. Özel üretim alpine agusto motorun son hızı 250 km olarak sınırlandırılmış. Tamamen Alpine otomobilin dizaynını taşıyan motorun tasarımında ise ünlü Monaco tasarım şirketinin imzası bulunuyor. İki markanın bir sentezi olan motorsiklet kendi öz yarışçı ruhunu taşıyor.

Superveloce Alpine mvi boyası Alpine A110 otomobil ile aynı rengi taşıyor. Jant tasarımı da Alpine otomobil markasıyla aynı dizayn olarak işlenmiş. İki ünlü efsanevi markanın, İtalya ve Fransız ülke bayrakları motorun ön tarafında yan yana yer alıyor.

Agusta motor markasının hayranları yine aynı kalitede ve tarzda olan Alpine makasına da hayrandır. Alpine genel müdürü, Agusta’nın bir İtalyan sembolü olduğunun ve el işçiliğindeki kaliteyi yansıttığını bu drumunda iki marka iin yenilikçi ve sürüş keyfi çok yükseklerde olan Superveloce modelini meydana getirdiğini vurgulamaktadır.

Doğal olarak ilk İtalya’da satışa sunulacak motorun satış fiyatının 50 bin dolar olması öngörülüyor. Az sayıda üretim yapılacak bu eşsiz motorun daha piyasaya sürülmeden Agusta tutkunları tarafından tüketileceği kesin gibi görünmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir