Harley-Davidson Yüksek Performanslı Custom 1250 cc Hakkında Bildiklerimiz

Harley Davidson kısa zaman önce yeni tasarladıkları custom 1250 cc modeli hakkında biraz ipuçları verdi. Kaslı ve agresif motor piyasasında büyük pay sahibi olan Harley motosikletleri yeni 1250 cc ilk modelin bir kaç resmini yayınladı. İlk olarak 2018 de ürettiği 1250cc custom modelinde iyi bir makyaj yapılmış. Ayrıca motoruda güçlendirilen Harley motoru firma kendi web sitesinde geleceğin özel motoru olarak listeledi.

Şimdilerde ise bu motoru sayfalarında “yüksek güçlü özel motor” olarak günceleldiler.

Yeni tasarım 1250cc custom motosiklette firma yeni bir ad kullanmayı planlıyor. Yeni modelin adını açıklamasalar bile yapılan marka başvurularına bakarsak iki isim öne çıkıyor. Nightster ve Bareknuckle.

Bareknuckle adı biraz kucağa komik gelse de firma kaslı kelimesini çağrıştırdığı için bu adı tercih edebilir.

Bu yeni model ile Sportster’ın üretimi duracak mı?

Çoğu motosiklet forumlarında bu yeni modelle birlikte üretimi avrupada durdurulan 1200 sportster’ın yerini alacağı öngörülmekte.

Harley-Davidson’ın CEO’su Jochen Zeitz bu yeni modelim Harley Davidson premium orta ağırlık motosiklet segmentinde en başı çeken model olacağını tanımladı. Yeni Custom, Sportster modelinin yerini alacaksa bu modelde spor performans ve tasarımın önemli olacağı bildirilmekte. Markanın spor segmentinde de iyi bir paya sahip olması için çalışan tasarımcılar ayrıca motorda performans arttırıcı büyük değişiklikler yapmaya çalışıyor.

16-18 Temmuz arasında uluslararası Sonoma motosiklet fuarında görücüğe çıkacağı tahmin edilen yeni custom 1250cc hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağız.

 

 

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

2021-BMW-G-310-R motosiklet

2021 BMW G 310 R İlk Sürüş Denemesi: Dengeli Bir Başlangıç

BMW markası 98 yıllık tarihi boyunca her zaman üstün özelliklere sahip araçlar üzerine çalışmıştır. R …