Harley Davidson Iron 883 İncelemesi

Harkey Davidson Iron 883 fiyatı diğer modellerine göre daha uygun. Bu sayede pek çok kişinin ulaşması daha kolay bir model. Iron 883 modeli çoğunlukla “Başlangıç Harley” ismi ile de bilinir. Daha kompakt bir kullanımı olduğu için daha az deneyimi olan sürücüler için de son derece uygun bir modeldir. Iron 883 virajlarda son derece eğlenceli sürüşler yaşamanıza olanak sağlar.

Harley Davidson Iron 883 motosikletler fiyatlarının görece daha uygun olması nedeni ile uygun motosiklet kategorisinde yer alan en iyi motosikletlerden biridir. Karartılmış görünümü ile şehir havasına son derece uygundur.

Minamal Tarzı ile Harley Davidson Iron 883

Iron 883 son derece minimal bir görünüme sahiptir. Kaba ve son derece saldırgan bir görünümü vardır. Iron 883 ön takım, motor, külbütör kapağı, alüminyum jantlar, çamurluklar, drag gidonu baştan aşağı siyahtır. Fiyatı da son derece uygun olduğu için ulaşması kolay bir modeldir. Özellikle şehirde kullanılması amacı ile tasarlanan motosiklet sade ve şık görünümü ile de dikkat çeker.

 

Iron 883 Teknik Özellikleri Nelerdir?

Iron 883 motoru hava soğutmalı Evolution motordur. Silindir hacmi yaklaşık 883 cc kadardır. Motorun; siyah, sarı-siyah ve siyah-kahverengi seçenekleri bulunur. Uzunluğu yaklaşık 2.185 metre boyu ise yaklaşık 0,75 metre kadardır. Deposu ful doldurulduğunda 275 km yol gidebilir. Lastikleri 11 cm kalınlığa sahiptir. Geniş lastikler olduğu için kullanımı son derece kolaydır.

Mat siyah renkte olması nedeni ile son derece şık bir görünüme sahiptir. Deposu yaklaşık 12,5 litre alır. 5 vitesli motoru vardır. Motorun toplam ağırlığı 247 kilogramdır. 100 km’de 4,8 L benzin tüketir. Motor torku 73 nm’dir.

Harley Davidson Iron 883 Yakıt Tasarrufu İçin Yapılması Gerekenler

Motosikletin lastik havasının düzenli bir şekilde kontrol edilmesi gerekir. Bu sayede %5 kadar yakıttan tasarruf etmek mümkündür. Lastikler kullanıma bağlı olarak ayda 1 PSI kadar basınç kaybeder. Lastik havasının düşük olması daha fazla yakıt tüketimine neden olur. Bu sebeple lastik basınçlarının ayda en az bir defa kontrol edilmesi önemlidir.

Motosikletlerin hava filtresinin, bujilerinin, yağının düzenli bir şekilde kontrol edilmesi gerekir. Bu şekilde yakıt tasarrufu sağlanırken aynı zamanda araçların daha uzun ömürlü olması sağlanır. Harley Davidson Iron 883 motor kitapçığında yer alan bakımların düzenli olarak yapılması önemlidir. Iron 883 tozlu ve çamurlu alanlarda sıklıkla kullanılıyorsa o zaman hava filtrelerinin düzenli olarak değiştirilmesi önemlidir.

Harley Davidson Iron 883 üzerinde fazladan yük taşımanız daha fazla yakıt harcamanıza neden olur. Bu nedenle fazla ağırlıklardan kurtulmak önemlidir. Motosikletin ani hızlanması, yüksek devride kullanılması yakıtın fazla tüketilmesi anlamına gelir. Bu nedenle sürücülerin kullanıma dikkat etmesi yakıt tasarrufu ve motosikletin uzun ömürlü olması açısından önemlidir.

Harley Davidson Motosiklet

Harley Davidson, William S. Harley ve Walter Davidson tarafından Milwaukee Wisconsin’de kurulmuştur. Firmanın ilk ürettiği motosiklet Serial Number 1 ismi ile bilinir. Günümüzde pek çok modeli bulunan firmanın en çok tercih edilen modellerinden biri de Harley Davidson Iron 883 modelidir.

Iron 883, 73 kW güce sahip bir motosiklettir. Bu motosikletin Türkiye’de kullanılabilmesi için sürücülerin A ehliyeti alması gereklidir. Bu model motosiklet kullanmaya yeni başlayanlar için son derece uygundur. Diğer modellere göre daha düşük teknolojilere sahip olsa da motosiklete yeni başlayanlar için son derece uygundur. Farklı renk seçeneklerinin yanı sıra Harley Davidson tarafından üretilen aksesuarlar ile motosikletinizi kişiselleştirmeniz mümkündür.

Kaynak : 1

Check Also

en hızlı motosikletler

Dünyanın En Hızlı Motosikletleri

Çeyrek mil, onlarca yıldır dünyanın en hızlı motosikletlerini belirlemek için kullanılıyor. Aşağıdaki hazırladığımız liste de, …