Motosiklet Koruyucu Ekipmanları

Motosiklet kullanırken herkesin edinmesi gereken kask, eldiven gibi temel ekipmanlar vardır. Pratik olarak güvenlik konusunda tercih edilebilecek bu malzemeler, her sürünün sahip olması gereken seçeneklerdir. Biz de bu motosiklet koruyucu ekipmanlarını inceledik ve sizleri olası durumlarda nasıl koruduğunu bu yazımızda derledik.

Kask

motosiklet kask
motosiklet kaskı

Her motosiklet kullanıcısının trafiğe çıkarken kullanması gereken temel ekipman kasktır. Can güvenliği konusunda önem vermeniz gereken kask, motosikletlerin emniyet kemeri gibi bir görev görür. Dayanıklı ve kaliteli malzemeden üretilen bu modeller, sizlerin yolda güvenli bir sürüş deneyimi yakalamanıza yardımcı olur. Motosiklet kazalarında en çok hasarı alan yerlerden biri olan baş bölgenizi doğru ve güvenli bir kask seçerek korunmanız mümkün olacaktır.

Motosiklet Eldiveni

motosiklet eldiveni
motosiklet eldiveni

Uzun yolda kullanıcıların tercih edeceği bir diğer ürün de mevsimine göre uygun bir motosiklet eldiveni edinmek olmalıdır. Motor eldiven seçenekleri içerisinde kışlık ve yazlık olmak üzere farklı modeller karşınıza çıkar. Uygun el ölçünüze göre tercih edebileceğiniz kullanışlı bir ürün olan eldivenler, güvenlik ekipmanları içerisinnde yer alan bir malzeme olarak motosiklet kullanımı esnasında karşınıza çıkar. Sizler için uygun renkte ve kalitede olan eldiven seçeneğine karar vermek bu anlamda önemlidir.

Disk Kilit

motosiklet kiliti
motosiklet kilit

Motosikletlerin kullanımı esnasında alınacak güvenlik önlemleri dışında onları bir yere park edince alınacak güvenlik önlemleri de ciddi bir konudur. Bu bakımdan motosikletlerin güvenli bir şekilde park ettiğiniz yerde durması için uygun bir kilit zinciri edinmek sizler için önemli olacaktır. Kaliteli seçenekler içerisinde tercih edebileceğiniz pek çok zincir çeşidini motosiklet ekipmanları içerisinde bularak kullanmak mümkündür.

Motosiklet Montu

motosiklet mont
motosiklet montu

Mevsim fark etmeksizin motosiklet kullanımında önemli bir koruyucu ekipmanı mont çeşitleridir. Zira yolda herhangi bir kaza durumunda en çok hasar alan bölümlerden biri baş bölgesinin yanı sıra gövde kısmıdır. Bu kısmın güvenli bir şekilde korunması konusunda doğru bir mont seçimi, sizleri sürtünmelere ve darbelere karşı koruyacaktır. Bunun yanında havanın rüzgarlı olduğu dönemlerde sizleri bundan da koruyacak kaliteli ürünler içerisinde motosiklet montu çeşitleri yer alacaktır. Motosiklet montları kız ya da erkek modellerin yanı sıra her beden ölçüsüne göre uygun şekillerde karşınıza çıkmaktadır.

Botlar

motosiklet bot
motosiklet botu

Motosiklet botu seçenekleri, sizlerin sağlam bir şekilde motosiklet üzerinde durmanız konusunda yardımcı olacak modeller içerisinde yer alır. Bu ürünler, kullanışlı güvenlik ekipmanları olarak ayak bileklerinizi de saran dayanıklı malzemeler olarak karşınıza çıkar. Size en uygun motosiklet botu modeline karar verirken fiziksel yapınızı gözetmeniz, pek çok farklı seçenek içerisinde seçim yapmanıza yarayacaktır.

Dizlik

motosiklet dizlik
motosiklet dizliği

Motosiklet kullanımında sizi koruyacak bir diğer ürün de dizlik modelleridir. Herhangi bir olumsuz durumda sizleri kazalarda koruyacak kaliteli bir güvenlik ekipmanı olan dizlikler, sürüş esnasında işinize yarayacak bir üründür. Güvenlik ekipmanları içerisinde diz bölgenizi korumak istiyorsanız bu malzemeden faydalanabilirsiniz demektir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

motosiklet muayenesi

Motosiklet Muayenesinde Nelere Bakılır!

Motosiklet muayenesi yaptırmadan önce arabada olduğu gibi tuvturk web sayfasından size yakın muayene istasyonlarından birinden …